GANGES - Z BIEGIEM ŚWIĘTEJ RZEKI

Ganges jest niezwykłą rzeką. Od ilości wody, którą niesie rzeka zależą losy milionów mieszkających nad nią ludzi. Ale przede wszystkim uważana jest przez wyznawców hinduizmu za świętą rzekę - boginię. Pielgrzymi z całych Indii przybywają do miejsc położonych nad brzegami Gangi aby wykąpać się w jej wodach.
O zachodzie słońca puszczają na rzekę migoczące lampki, które unoszą się z jej nurtem. Podążymy ich śladem od źródeł wypływających z himalajskich lodowców aż do Zatoki Bengalskiej.

Powrót do oferty pokazów