regulamin | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | galeria |

10 marzec 2007r
Memoriał Waldemara Siemaszki - to międzynarodowe zawody w narciarstwie wysokogórskim. Są corocznie rozgrywane w marcu, w rejonie kotłów Wielkiego i Malego Stawu i Śnieżki. W 2004 roku włączone do Pucharu Polski w Ski Alpinizmie i ze względu na charakter trasy uznane za jedne z najtrudniejszych w Polsce. Start odbywa sie w kilku kategoriach w grupie zawodników lub amatorów, systemem START-META, co oznacza, że zawodnicy mają metę w tym samy miejscu co start. W czasie biegu pokonują trasę - pętle - w zależności od kategorii o długości od 5 do około 20km wspinając się, zjeżdżając i podbiegając przez różne formy terenowe.
Zasady startu, zakres potrzebnego sprzętu, profile tras określa REGULAMIN DLA ZAWODNIKOW PUCHARU POLSKI, REGULAMIN DLA AMATORÓW - kategoria Otwarta

W tym roku jest moźliwość uzyskania licencji zawodniczych na miejscu.
Niezbędne dokumenty:
- dowód wpłaty za licencję zawodniczą na konto PZA
- oświadczenie o braku przeciwskazan do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego, wydane przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowego.