Skiturowe przejście Karkonoszy
autor: Robert Róg

Wybierz się z nami w najpiękniejsze zakątki Karkonoszy. Codziennie nowe widoki, nowe przygody i noclegi w uroczych miejscach.
Gwarantujemy dobrą zabawę i to, że dasz radę :-)

TERMIN

1450pln, jeśli masz własny sprzęt 1050pln

W cenie
- noclegi we wszystkich schroniskach,
- wyżywienie - śniadanie i obiadokolacje,
- program i opieka instruktora,
- pamiątkowa koszulka,
- ubezpieczenie

MIEJSCE:
Karkonosze polskie i czeskie

DOJAZD:
- uczestnicy we własnym zakresie docierają do schroniska PTTK Samotnia, gdzie zaczyna sie Przejście

1 dzień

Po południu godz.16.00 zbiórka w .Samotni., dojście we własnym zakresie. Sprawy organizacyjne, przygotowanie i dobór sprzętu, kolacja, dalszy ciąg doboru sprzętu.

2 dzień

wycieczka narciarska w kierunku np. Słonecznika. Dłuższe podejście, zjazd terenowy szlakiem zielonym na Polanę. Test ludzi i sprzętu. Przed i po kolacji korekta sprzętu, wymiana butów, etc.
Uwaga ! w przypadku grupy z własnym sprzętem lub osób, które były już na kursie w .Samotni, ten dzień możemy pominąć.

3 dzień

Śniadanie, zjazd .Złotówką. do Karpacza, przejazd busem do Szklarskiej Poręby do dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. 700m npm. Podejście żółtym szlakiem do schroniska Pod Łabskim Szczytem. 1170m. Dla bardzo zmęczonych opcja-wjazd wyciągiem na Szrenicę. Minus tego rozwiązania to słona opłata za jednorazowy wjazd i tłok. Herbata, rozlokowanie się w pokojach, dla chętnych wycieczka na lekko na Szrenicę 1362m, do Voseckiej boudy-CZ, powrót do schroniska P.Ł.Sz, gdzie nocleg

4 dzień

wycieczka na czeską stronę na Kotel 1435, nad Kotelni jamy, Vrbatovej boudy ew.do Voseckiej boudy, Labskiej boudy, zjazd do schroniska PŁSz, nocleg.

5 dzień

Podejście nad Śnieżne Kotły, Wielki Szyszak 1506m, zjazd do Martinovej boudy CZ, gdzie nocleg. Dla chętnych wycieczka w Czarny Kocioł Jagniątkowski i na Smielec.

6 dzień

przejście grzbietem do schr. .Odrodzenie.,a stamtąd do Lucni boudy CZ, gdzie nocleg. Jak będzie czas po południu i siły - wycieczka na punkt widokowy Kozie Grzbiety.

7 dzień

Podejście do "Kapliczki", zjazd do schr. Vyrovka, zjazd do Modego dolu, powrót do Lucni boudy i przejście na nocleg w naszym (polskim) "Domu Śląskim".

8 dzień

wejście na Śnieżkę, niekoniecznie na nartach - zależnie od warunków, ew. zjazd do czeskiej "Jelenki", skąd powrót przez "Dom Śląsk" do schroniska PTTK Samotnia, gdzie nocujemy.

9 dzień

Po śniadaniu wracamy do cywilizacji, bo już nie możemy patrzeć na góry i narty.
Obiecujemy sobie, że "już nigdy więcej" :-)

CO ZABRAĆ
Spis potrzebnych rzeczy

Przydatne linki :
www.labskiszczyt.pl
www.domslaski.pl
www.lucnibouda.cz
www.martinovka.wz.cz
www.samotnia.com.pl

Program przejścia ma charakter ramowy, dużo zależeć będzie od aktualnych warunków pogodowych, siły i kondycja uczestników. Idziemy całą grupą dostosowując tempo do sił najsłabszego uczestnika. Zapraszamy w piękne Karkonosze !

WIĘCEJ O SKITURACH: centrum.szkolagorska.com