Kurs Tai Chi
Ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, zdrowotne, sztuka walki, filozofia.

TERMINY:

Listę uczestników kursów zamykamy na dwa tygodnie przed datą jego rozpoczęcia.
Początek zajeć o godz. 18.00 w schronisku PTTK Samotnia, koniec o godzinie 10.00 ostatniego dnia.

CENA: 1050 zł przy 12 osobach uczestniczących
1150 zł przy 6 osobach uczestniczących

W cenie:
- zakwaterowanie w pokojach wieloosobowych ( za dodatkową opłatą możliwość zakwaterowania w mniejszych pokojach),
- wyżywienie(śniadanie i obiadokolacja),
- nauka,
- pamiątkowa koszulka.

MIEJSCE:
schronisko PTTK Samotnia-www.samotnia.com.pl, ćwiczenia odbywają się w rejonie na zewnątrz, przy brzydkiej pogodzie w sali.

DOJAZD:
Uczestnicy docierają do schroniska PTTK Samotnia samodzielnie.
Początek zajęć o godz 18.00.

ROZKŁAD DNIA
08.00 - 10.00 - praktyka poranna
10.00 - śniadanie,
12.00 - 13.00 - medytacja, ćwiczenia
16.00 - 18.00 - praktyka popołudniowa,
18.00 - kolacja
19.00 - 1000 kroków.

CO ZABRAĆ
- wygodna odzież i buty do ćwiczeń w sali,
- cieple ubranie,
- czapke, rękawiczki, cos wiatro i deszczo-chronnego do ćwiczeń na zewnątrz,
- cos ciekawego.

Tai Ki Kung
Tai Ki - centrum, Kung -praca.

Tai chi
"..Sztuka ruchu w Szkole Widzenia" -- to sposób porozumiewania się za pomocą niewerbalnych metod - obrazu, gestu a nie słowa!
Język wizualny traktuję jako podstawową przed werbalną formę opisu świata.
Celem do którego zmierzamy w wypracowanej metodzie, jest analiza i osiągnięcie takiego stanu świadomości, gdzie OBRAZ i GEST a nie słowo, stają się sposobem przekazania informacji o określonym zakresie znaczeń.

"Sztuka ruchu" -- Tai Ki Kung" - sekwencje ruchu ludzkiego ciała, inaczej - obrazy lub wzory - zostały odkryte przez obserwację natury, świata ożywionego i nieożywionego przez chińskich starożytnych mędrców.
Zakres wiedzy i praktyki, używany w zajęciach i seminariach w Samotni od roku 2000, pochodzi od Mistrza Ming Wong C.Y.
Sztuka -Tai Ki Kung, została skodyfikowana i opracowana przez taoistycznego mnicha Chan San Funga w XIII wieku. Człowiek w Niej traktowany jest jako całość, byt fizyczno-duchowy.
Wiedza o tym przekazywana jest od wieków, z pokolenia na pokolenie, w sposób niewerbalny, przez naśladownictwo gestów mistrza, nauczyciela - osobę świadomą -- Xian.
"Spektakl", najczęściej przebiega w otwartej przestrzeni natury.
Uczestnicy przyswajają sobie wzory sekwencji, podążając za prowadzącym.
Wspólne seanse artystyczne, "sztuki ruchu", są przygodą z ciałem i przestrzenią.Łączą w sobie elementy zdrowia, zabawy, zaskoczenia i przyjemnej niespodzianki.

SĄ WSPÓŁUCZESTNICTWEM
CELEM JEST TEŻ WYJŚCIE POZA SCHEMATY PERCEPCJI NARZUCONE PRZEZ NOWE MEDIA I TECHNOLOGIE OBRAZOWANIA. TYM SAMYM UWOLNIENIE W KAŻDYM ENERGII TWÓRCZEJ I WYOBRAŹNI. WSPÓŁCZEŚNIE NAZYWANE performansem lub heppeningiem.

Zajęcia realizuje z uczestnikami (Jakub) -- instruktor z wieloletnią praktyką u Mistrza.Ming Wong C.Y. - nadal !