2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | galeria |

Górska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
15 KOSMICZNY FINAŁ - ZAKOŃCZONY

W dniach 13 i 14 stycznia 2007 w Samotni odbyła się już po raz 6 Górska Orkiestra Świątecznej Pomocy!

Zebraliśmy 13720 i pobiliśmy ubiegłoroczny rekord

Obejrzyj film z finału:

Tegoroczny finał poswięcony był zbiórce pieniędzy na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę pierwszej pomocy.

Po raz pierszy nie było z nami Piotra Pustelnika. Główny punkt programu, czyli licytację poprowadził Zbyszek Piotrowicz i Tomek Banaszkiewicz - Banan. Bananowi składamy szczególnie serdeczne podziękowania, gdyż przyjechał specjalnie po to, by poprowadzić licytację.

Kosmiczny finał wygenerował kosmiczne pomysły. Oprócz tradycyjnych fantów zlicytowane zostały:
- butla tlenowa Anki Czerwińskiej, żółta, sprawna, 120 litrowa - właściciel może odebrać ją własnym transportem spod szczytu Makalu na wysokości 8200 m n.p.m
- wycieczka w dowolne miejsce Tatrzańskiego Parku Narodowego z szefem TPN
- niewidzialny kamień z góry NI-MA-TAKIEJ
- możliwość ścięcia włośów jednego z uczestników licytacji
- 3 bałwany śnieżne - w tym niezrównany Zenon, który kupił sobie także pamiątki z gór i trochę ubrań, po czym niestety spłynął. Bardzo dziękujemy Zenonowi! (Leszkowi Czarneckiemu i Krzysiowi Starnawskiemu)

Najdroższa okazała się książka z 1892 roku "Dziennik podróży" - z wyprawy na biegun północny Fridtjofa Nansena

Bardzo dziękujemy wszystkim przyjaciołom za niezawodne przybycie, hojne gesty i wspaniałe prezentacje
W tym roku do organizacji orkiestry dołączyło biuro turystyki aktywnej Kompas.
Mistrzowską obsługę technieczną zapewnił Maciej Sokołowski i Mateusz Kurdziel. Sprzętowo wsparł nas Karkonoski Park Narodowy.