2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 |
2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | galeria |

Górski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniach 8 i 9 stycznia 2011 odbyła się Górska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Zebraliśmy:

19123 pln

Jak co roku najwyżej położoną bazą licytacji WOŚP była Samotnia dająca od lat pierwszy akord temu ogólnokrajowemu świętu dobroczynności.

Aukcja prowadzona przez Tomasza Banasiewicza i Piotra Pustelnika trwała do późnych godzin nocnych i przyniosła sprawie ponad 19 tys. Nie udało się zatem przebić zeszłorocznego uzysku choć - bez wątpienia - ze strony oferentów zostało zrobione wszystko... a jej przebieg był jak zwykle spektakularny. Metodą Banana - zapadliśmy w trans śmiechu. Cóż tak bywa, że licytowane skarby fanty jakoś same z siebie nie nabierają prędko wartości póki ten "wielki człowiek" nie tchnie w nie życia i posuwając się do fetyszyzacji, wywinduje każdą cyferkę nadawając przedmiotom i całej akcji rubaszności. (Były wśród nich przeróżne pamiątki z daleka, trunki, wyroby rzemiosła)

Budda "w akcie" i lala towarzysząca opuściły to skupisko najszybciej. Płacono nie tyle za gadżet przeobrażony w talizman płodności, atrybut erosa etc. co za samą czynność, intrygę wokół i tak np. wartości-tysiąca złotych nabrał zestaw - chusty z bardzo daleka i mycka, w które spowite było ciało Pustelnika przez znaczny czas trwania akcji. Tę samą cenę uzyskał kamień z Everestu pozostawiając w tyle kamyk z k2 za sumę 350 zł oraz "niezbędnik wysokościowy" ,który był z rodzaju tych efemerycznych... (baloników powietrza) Za kurtkę innej alpinistki - Kingi Baranowskiej zapłacono 450 zł.

Konsekwentnie zyskiwały wartość drogowskazy KPN (z hasłem "poślij tam teściową").
Nie każdy nabył fanty ale każdy mógł pofantazjować i wchłonąć przeżycia extreme, w ciągu trzech dni bowiem tłumnie uczestniczono w pokazach filmów górskich z przeglądu Lądka Zdroju oraz prelekcjach goszczących tu co roku tych ,którym udało się zajść "najwyżej". Szczęśliwcy, którym udało się tu znaleźć miejsce trwali nieporuszeni mimo iż "bez tlenu" ponieważ mieli szansę obcowania z creme de la creme himalaizmu polskiego . Anna Czerwińska, ulubiona narratorka jak zwykle bezbłędnie opowiedziała swoją przygodę z ostatniej próby zdobycia K2. Janek Mela zdobywał serca słuchaczy i przekazywał swoje najlepsze emocje opowieścią o swojej pasji doświadczania wspinaczki jaką dzieli z innymi dzięki fundacji "Poza horyzonty".

Fascynująca była, a mająca już niestety zaledwie kilku słuchaczy ostatnia z prezentacji pt. "Spacerkiem po Afryce" Pawła Ochmana. Ilustrowana masą slajdów traktowała o jego trwającej rok dzikiej tułaczce w głąb Czarnego Lądu i o takiej mnogości przeżyć, iż pozostawiła pewne odczucie niedosytu i osłupienia. To odczucie zresztą tyczy się całości święta. Impreza poaukcyjna "w różnych rytmach" zjednoczyła na parkiecie wszystkich gości w tańcu... do godziny piątej z minutami... czyli w sumie pobiła timetable lat poprzednich.A orkiestra grała by może dalej gdyby ktoś nie zrezygnował z wcale głupiego pomysłu nagrodzenia "tymczasowej bufetowej" smakowitszym kawałkiem muzycznym.

W końcu chodzi przecież o zdrowie. ....

Tegoroczny finał opisala dla Państwa
Gabriela Zalecka - "tymaczasowa bufetowa" ;-)

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy za rok
Magdalena i Marek Arcimowicze z przyjaciółmi

Program:
PIĄTEK 7.01.2011

SALA NA PIĘTRZE
20.00 - Blok filmowy z Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju.

BIEG KUKUCZKI
HISTORIA DRYTOOLINGU
ALONE ON THE WALL
CARTENSZ - THE SEVENTH SUMMIT
CO SIĘ WYDARZYŁO NA WYSPIE PAM

SOBOTA 8.01.2011

11.00 - "Himachal Pradesh - na styku kultur" - Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
12.00 - "Bieg Kukuczki" - Darek Załuski
13.00 - "Everest bez tlenu" - Marcin Miotk
14.00 - "K2-2010" - Anna Czerwińska
15.00 - wspólne zdjęcie przed Samotnią
15.30 - "Od Grenlandii po Atlas Wysoki" - Leszek Cichy
16.30 - "Poza horyzont" - Janek Mela
17.00 - "Reminiscencje himalajskie. Wstęp do typologi wyprawowej w ujęciu psychologiczno-socjologicznym" - Piotr Pustelnik
18.00 - "Cokolwiek" - Krzysztof Wielicki
19.00 - "Maroko challenge" - Bernard Afeltowicz
20.00 - "Galapagos 2010" - Leszek Czarnecki
21.00 - Sprzedaż fantów prowadzona przez Tomka Banasiewicza, Zbyszka Piotrowicza i Piotra Pustelnika !!!

NIEDZIELA 9.01.2011

11.00 - "Koloryt Afryki - wyprawy w góry Afryki Michała Kochańczyka