2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 |
2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 |
2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | galeria |

Ósma Górska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już za nami

Pobiliśmy rekord poprzednich rekordów. 28 903 pln !!!!!!

Największą cenę osiągnęła kartka z pozdrowieniami z Samotni, została sprzedana za 10 tysięcy złotych. Przebieg licytacji pokazał, że "kryzys" jest wymysłem mediów, i jeżeli w ogóle kogokolwiek dotyczy, to na pewno nie przedsiębiorczych ludzi gór. Licytowano ostro, drogo i do upadłości. Hitem była folia bąbelkowa, która zwykle stanowi jedynie opakowanie, tutaj natomiast urosła do miana symbolu. Oprócz tego poszła cała masa literatury, rownież tej płynnej, kalendarzy, mniej lub bardziej (częściej mniej) potrzebnych gadżetów.

Niezależnie od porywającej licy... znaczy się operacji kojarzenia kupujących i sprzedających prowadzonych przez rewelacyjnych gwoździ programu - Zbyszka Piotrowicza, Piotra Pustelnika i Banana Banasiewicza - odbyło się szereg przeciekawych projekcji, prelekcji i diaporam. Do najciekawszych należała mrożąca krew w żyłach relacja z opłynięcia przylądka Horn, autorstwa Janka "wczoraj" Liszkowskiego.
Zawsze też z oddali lub całkiem bliska dochodził charakterystyczny śmiech pewnego kajakarza. W niedzielę zaś mogliśmy się dowiedzieć jakiego ptaszka można zobaczyć za oknem.
Dodatkową atrakcją soboty była Kolęda - i to nie Zaleska a taka prawdziwa z księdzem. Ksiądz okazał się być również człowiekiem gór i występował w stroju goprowca. Co zmyliło nieco kolegę Ba-na-na, ktory gorączkowo zastanawiał się, czy nie był aby nieco zbyt bezpośredni.

Cały weekend Samotnia pękała w szwach - ludzi było co najmniej 2 razy więcej niż poprzednio - a poprzednio już nie mieścili się na lampach. Słowem zabawa była świetna!
Do tego rewelacyjna pogoda - pełno śniegu, słońce, na Śnieżce widać było widmo Brockenu.

Zapraszamy za rok.
Maciej Sokołowski
www.kompas.pl

Dziękujemy i zapraszamy za rok!!!
Magdalena i Marek Arcimowicze